zd1 zd2 zd3

Fundacja Splotu Ramiennego

Fundacja Splotu Ramiennego z Dziekanowa Leśnego, to pierwsza i jedyna w Polsce organizacja, która od 2000 roku wspomaga dzieci oraz osoby dorosłe, które doznały w trakcie porodu lub w wyniku wypadku komunikacyjnego, uszkodzenia nerwów splotu ramiennego.

Posiadamy od lipca 2004 roku statut Organizacji Pożytku Publicznego: KRS 0000142952

Rozpoczęliśmy swą działalność w listopadzie 2000 roku. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę z Zakładem Rehabilitacji w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, który jest wyspecjalizowany w usprawnianiu dzieci z uszkodzonym splotem ramiennym. W późniejszym czasie nawiązaliśmy również współpracę z Oddziałem Urazowo - Ortopedycznym w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Narządu Ruchu w Konstancinie - Jeziorna, gdzie dzięki naszym działaniom, istnieje możliwość konsultacji, rehabilitacji oraz przeprowadzenia niektórych operacji u osób z uszkodzeniem splotu ramiennego.

Fundacja ma obecnie pod opieką około 300 podopiecznych z uszkodzeniem splotu ramiennego. Jednak z każdym miesiącem, liczba ta zwiększa się.

Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją niosącą pomoc chorym dzieciom i osobom dorosłym z uszkodzeniem splotu ramiennego, przede wszystkim poprzez organizowanie konsultacji z zagranicznymi specjalistami, pomoc w organizowaniu i finansowaniu operacji i zabiegów w placówkach poza granicami kraju, udzielanie informacji i wsparcia zagubionym rodzicom, kierowanie ich do konkretnych ośrodków rehabilitacji i chirurgii ręki, pomoc w zbiórce funduszy na leczenie. Fundacja wprowadziła stałe konsultacje dla dzieci z okołoporodowym uszkodzeniem splotu ramiennego, które prowadzone są przez specjalistę rehabilitacji z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie, co umożliwia wczesne wprowadzenie leczenia i pokierowanie tym procesem.

Naszym największym dotychczasowym osiągnięciem jest podjęcie współpracy i organizacja okresowych konsultacji z zagranicznymi specjalistami takimi jak:

1. Prof. A. Gilbertem z Institut De La Main w Paryżu, który jest światowym specjalistą w dziedzinie leczenia uszkodzeń splotu ramiennego,

2. Prof. Jorg Bahm z Kliniki St. Franziskus - Krankenhaus w Aachen w Niemczech, który specjalizuje się w chirurgii splotu ramiennego.

Obydwaj specjaliści kilkakrotnie w roku odwiedzają Polskę by bezpłatnie konsultować naszych podopiecznych. Na konsultacje te zjeżdżają pacjenci z różnych stron Polski i jest ich zwykle około 100, co dobitnie świadczy o wadze problemu oraz o zbyt małym zaangażowaniu i możliwościach w naszej służbie zdrowia.

Pragniemy zwrócić uwagę na problem wielu dzieci, które często w wyniku błędu lekarskiego, skazane są na długoletnią rehabilitację oraz zmagania z kalectwem. Istnieje ciągła potrzeba realizowania zadań dotyczących pomocy dzieciom, ponieważ wiedza dotycząca tego problemu jest znikoma, zarówno w środowisku lekarskim jak i wśród całego społeczeństwa. Natomiast dzięki nagłośnieniu problemu, wzrasta ilość osób potrzebujących naszej pomocy.

Uszkodzenie splotu ramiennego jest niepełnosprawnością na całe życie. Wymaga wieloletniej rehabilitacji i często bardzo kosztownych operacji.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

www.fsr.pl